Zdrowa ciąża

Kuracja oczyszczająca Miąższem Aloe Vera jest doskonała przed planowaną ciążą. Kilka miesięcy picia Miąższu aloesu przed ciążą przez oboje przyszłych rodziców doprowadza ich organizmy do znacznie sprawniejszego, zdrowszego funkcjonowania, wypłukuje toksyny, wolne rodniki, zbędne metabolity, przywraca naturalną równowagę, podnosi odporność. Można także zastosować program oczyszczający Clean 9.
Wspierając to oczyszczanie uzupełnieniem o mikroelementy, witaminy, aminokwasy, czyli włączenie do diety Forever Nature-Min, Forever Lite Ultra, Mleczka Pszczelego, Pól Zieleni, wyposażymy organizmy obojga rodziców w pełen komfort dla wydania zdrowej i silnej komórki rozrodczej. Dla matki będzie to równocześnie budowa znakomitej bazy materiałowej dla rozwoju przyszłego nowego życia.

Najważniejsze jest, aby cud poczęcia przeradzał się w cud rozwoju, wzrostu i narodzin. Dwie komórki, jajeczko i plemnik, powinny spotkać na swej drodze wszystko, co najlepsze, szczególnie w pierwszych, najważniejszych 12 tygodniach – gdy przeistaczają się w nowego człowieka.
To najistotniejsze 12 tygodni w życiu – czas powstawania całego człowieka, który potem już głównie rośnie. Organizm matki powinien wtedy stanowić najlepiej wyposażoną i hermetyczną komnatę i spiżarnię, obfitą we wszystko. Powinien bronić dostępu do niej, by nie zakłócając spokojnego rozwoju. Dlatego takie znaczenie ma oczyszczenie organizmu i jego uodpornienie.

Uwaga: jeśli nie pijemy aloesu przed zajściem w ciążę, nie rozpoczynamy jego picia po zajściu w ciążę, by nie narazić zarodka na uszkadzające działanie chemicznych związków wypłukiwanych z komórek w czasie oczyszczania. Z tych samych względów nie rozpoczynamy picia aloesu w czasie karmienia.
Niezwykle istotne jest również, aby w tych pierwszych 12 tygodniach ciężarna nie „złapała” żadnego przeziębienia, grypy czy nawet kataru. To bardzo ważne właśnie od poczęcia, aby jej organizm był bogaty w kwas foliowy – gwarantuje to prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka; wystarczy jeść profilaktycznie 2 tabletki Pól Zieleni.

Przez cały okres ciąży należy zwracać szczególną uwagę na jakość odżywiania – zabezpieczenie w diecie wszystkich składników, i tych dużych budulcowych, i tych maleńkich, śladowych.

Czas po urodzeniu, karmienie naturalne – piersią, jest również dla matki czasem szczególnym. Matka karmiąca – „producentka” najdoskonalszego pokarmu – powinna bowiem dostawać w żywności wszystkie najlepsze produkty i uzupełniać niedobory suplementów. Forever Nature-Min, Forever Arctic-Sea, Mleczko Pszczele – nawet niewielkie ilości tych produktów, zjadane systematycznie, znakomicie przedłużają czas karmienia i poprawiają jakość pokarmu. Karmiące matki wiedzą jak doskonałym pomysłem jest długie karmienie piersią – ile zyskujemy czasu, ile kłopotów zniknie, jak doskonali się wieź emocjonalna.
Pokarm matki zawsze był tym optymalnym dla każdego noworodka i niemowlęcia. Mówcie o tym głośno wszystkim: profilaktyka, której nagrodą jest zdrowe dziecko, jest najlepiej pojętą inwestycją.
To prawda, że dzieci są największym skarbem i całą nadzieją nas, dorosłych.

źródło: dr Maria Kraczka, pediatra. Magazyn Forever, Maj 2005