Forever

Co zawiera aloes do picia?

Co zawiera aloes do picia?

Aloes do picia w postaci soku zawiera liczne, niezwykle cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Roślina ta jest bowiem bogata przede wszystkim w witaminy, takie jak wit. A, C, E oraz witaminy z grupy B (kwas foliowy, niacyna), a także w minerały: magnez, cynk, selen, chrom i wapń.

Sok z aloesu jest również bardzo bogaty w aminokwasy. Zawiera m.in. aminokwasy egzogenne, które w naturalny sposób nie są wytwarzane przez ludzki organizm i muszą być dostarczane z pożywieniem.

Co zawiera aloes do picia? Poza witaminami, minerałami w aloesie można znaleźć także zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas linolowy, linolenowy, kaprylowy, palmitynowy, stearynowy, mystrilowy.  Aloes zawiera również substancje o działaniu przeciwzapalnym beta-sisterol, kampesterol i bradykinazę.

Wpływ aloesu na organizm człowieka

Co zawiera aloes do picia? Aloes – dzięki  temu, że zawiera substancje, których podstawowym składnikiem jest celuloza (tzw. ligniny) – korzystnie wpływa na układ pokarmowy. Ułatwia trawienie, przyspiesza przemianę materii oraz reguluje pH żołądka. Z tego względu może być stosowany w przypadku dolegliwości żołądkowych, wrzodów, a także jako środek wspomagający odchudzanie. Dzięki zawartości saponin wykazuje także działanie tonizujące i regulujące pracę jelit,  wspomaga pracę kosmków jelitowych. Dzięki temu substancje odżywcze obecne w pokarmie szybciej się wchłaniają, a funkcjonowanie przewodu pokarmowego wraca do normy, zarówno w przypadku zaparć jak i biegunek.Sok spożywany regularnie zwiększa odporność organizmu, przez co zmniejsza się ryzyko infekcji zarówno wirusowych jak i bakteryjnych. Wpływ na układ immunologiczny sprawia, że łagodzi objawy skórne niektórych chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Z działaniem ligniny i saponiny wiąże się również usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki temu organizm staje się oczyszczony, pozostaje uczucie lekkości. Stymuluje wątrobę do wydzielania żółci. Można się spotkać z działaniem przeczyszczającym aloesu, gdy produkt zawiera antrachinony zawarte w zewnętrznej skórze liścia aloesu oraz aloinę (żółta substancja tuż pod skórą liścia) – nie dotyczy to produktów Forever, które są starannie oczyszczone z tych substancji.

Co jeszcze zawiera aloes do picia?

Aloes do picia to źródło łatwo przyswajalnych witamin, mikro i makroelementów. Wśród wielu związków które zawiera aloes są również mukopolisacharydy, są to naturalne związki chemiczne należące do wielocukrów. To głównie dzięki nim aloes ma tak niezwykłe i szerokie działanie zarówno wewnątrz organizmu, jak i od zewnątrz.

W przypadku stosowania zewnętrznego sok z aloesu:

  • – łagodzi stany zapalne – np. w jamie ustnej po zastosowaniu jako płukanka oraz wszelkie podrażnienia skóry
  • – wzmacnia strukturę włosa – można go stosować zarówno jako płukanka, jak i jako dodatek do podstawowej maski do włosów
  • – łagodzi stany po ukąszeniach owadów (komarów, pszczół itd.)
  • – wykazuje silne działanie nawilżające – polecany dla skóry suchej i wrażliwej
  • – przyspiesza gojenie się ran
  • – przyspiesza regenerację naskórka oraz spowalnia proces starzenia się skóry
  • – okłady z soku z aloesu zmniejszają obrzęki i opuchliznę

Co zawiera aloes do picia? podsumowanie

Podsumowując – aloes do picia zawiera szereg cennych składników i dzięki nim wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, bakteriobójcze, oczyszczające, łagodzące podrażnienia, immunostymulujące, nawilżające oraz przeciwobrzękowe. Tak szerokie działanie sprawia, że roślina wykorzystywana jest zarówno do poprawy zdrowia, jak i wyglądu w bezpieczny i naturalny sposób.