Zanim zaczniesz C9

Zanim zaczniesz C9 zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które mogą pomóc Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty z programem Clean 9 Forever. To kilka dodatkowych elementów, które warto wdrożyć w życie nie tylko podczas programu C9. Te wskazówki są uniwersalne możesz je stosować na co dzień a nie tylko podczas programu C9.

Program Clean 9 to opracowany naukowo program odżywczo-oczyszczający. Wszystkie zawarte w nim produkty zostały starannie dobrane i działają synergiczne, czyli każdy produkt pełni określoną rolę i wspiera działanie pozostałych. Dzięki temu składniki programu pomagają uzyskać jak najlepsze rezultaty.  Każdy z produktów w zestawie C9 powinien być stosowany zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opisie programu. Tu przeczytasz jakie produkty Clean 9 są w zestawie.

Poniżej opisane zasady stosuj nie tylko zanim zaczniesz C9, także w trakcie programu i po jego zakończeniu. Są naprawdę łatwe a ich efekty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć.

Zanim zaczniesz C9 przydatne wskazówki

  • 1. Pij dużo wody

Dużo to pojęcie względne, ogólnie zalecane jest 8 szklanek dziennie czyli ok. 1,5 litra. Jest to wartość średnia, a jeśli chcesz dobrać ilość wody indywidualnie przyjmij przelicznik 30 ml wody na każdy kilogram ciała. Tak ustalona dzienna ilość wody może być trochę mniejsza lub większa niż średnio przyjęte 1,5 litra. Do tak wyliczonej ilości możesz zawsze dodać 1 szklankę więcej.

Dlaczego to takie ważne?

Zanim zaczniesz C9

Woda pomaga zwiększyć uczucie sytości. Woda pomaga usuwać toksyny z organizmu, co jest szczególnie ważne w trakcie oczyszczania. Woda wspiera zdrowy wygląd skóry i optymalne zdrowie całego organizmu. Tu przeczytasz więcej o tym Dlaczego warto pić wodę

  • 2. Unikaj napojów słodzonych i gazowanych

Słodzone napoje są źródłem niepotrzebnych i niechcianych kalorii, zawierają dużo cukru lub niekoniecznie zdrowych słodzików. Co w takim razie pić? Najlepiej jeśli polubisz czystą wodę, może być ciepła. Możesz pić także lekko gazowaną wodę jeśli nie masz po niej wzdęć. Do wody możesz dodawać świeżą cytrynę, świeżą miętę lub bazylię. Możesz pić także herbatki ziołowe (mięta, rumianek, ostropest), lekką zieloną herbatę lub herbatkę ziołową z aloesem. Ciepłe napoje pomagają uzyskać uczucie sytości. Często się zdarza, że brak odpowiedniej ilości wody w organizmie jest mylony z uczuciem głodu. Sprawdź jak to jest u Ciebie wypijając w takim momencie szklankę ciepłej wody lub lekkiej herbaty. Uczucie głodu często przechodzi po kilku minutach, jeśli jednak trwa dalej to prawdopodobnie czas na posiłek.

3. Ogranicz ilość soli

Zanim zaczniesz C9

Sól jest potrzebna do smaku lecz dość często jest stosowana w zbyt dużych ilościach. Powoduje wówczas zatrzymywanie się wody w organizmie. Zacznij dodawać do potraw więcej ziół i przypraw, sprawdzaj jednak czy gotowe mieszanki przypraw nie zawierają soli

  • 4. Zanim zaczniesz C9 zacznij notować

Zapisuj to co jesz i to co pijesz. To pozwoli uzyskać rzeczywisty obraz sytuacji. Często jemy w biegu lub przy okazji, podczas czytania lub oglądania programów i szkoleń. Brak koncentracji na posiłku powoduje, że nie zauważasz w pełni ilości zjadanych porcji. Czasem zastanawiasz się kiedy coś zniknęło z talerza. Notuj także wykonane ćwiczenia. To da Ci poczucie odpowiedzialności i pokaże codzienne postępy. To także doskonale motywuje i chroni przed odstępstwami od programu C9. Możesz do tego celu wykorzystać dołączoną do programu Clean 9 broszurę, w której jest gotowa lista kontrolna. Możesz także notować w oddzielnym zeszycie lub kalendarzu.

Zanim zaczniesz C9
  • 5. Zaplanuj czas zanim zaczniesz C9

Tak, to ważne. Program C9 jest prosty w stosowaniu wymaga jednak systematyczności. Rozpisz w kalendarzu lub w telefonie godziny posiłków dostosowane do Twojego trybu dnia. Zaplanuj czas na przygotowanie produktów i potraw. Nawet jeśli są proste to kilka minut jest potrzebnych na ich przyrządzenie i zjedzenie. I co najważniejsze znajdź czas na ćwiczenia. Program C9 to nie tylko zmiana nawyków żywieniowych lecz także systematyczna aktywność fizyczna. Ustaw przypomnienia np. w telefonie by nie pominąć godzin przyjmowania poszczególnych produktów stosowanych w trakcie programu. Wpisz do kalendarza czas na spacer lub wybrane ćwiczenia. Dla ułatwienia możesz pobrać bezpłatną aplikację Forever F.I.T. w Google Play lub Apple App store.

Zanim zaczniesz C9

To tylko kilka prostych wskazówek jak uzyskać lepsze rezultaty stosując program Clean 9 Forever, natomiast jeśli zaczniesz je stosować rezultaty mogą Cię zaskoczyć, pozytywnie oczywiście. Możesz je wprowadzać stopniowo zanim zaczniesz C9, a może już je stosujesz?

Przeczytaj także: Co zawiera zestaw C9