Forever Living

Dlaczego nie chudnę?

Po raz kolejny zadajesz sobie pytanie dlaczego nie chudnę? Jem więcej warzyw i owoców, unikam tłuszczu i cukru, a waga nie spada, dlaczego nie chudnę? Stosowałaś już wiele diet i cały czas masz ten sam problem, waga trochę spadnie ale szybko wraca. Okazuje się, że zdrowa dieta choć bardzo ważna nie wystarczy. Przeczytaj ten tekst, mamy nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedź na pytanie dlaczego nie chudnę?

Dlaczego nie chudnę? mało jesz

Tak, to nie pomyłka! To jeden z najczęstszych błędów podczas odchudzania. Ograniczenie ilości i kaloryczności posiłków to jeden z pierwszych kroków, które robisz gdy chcesz schudnąć. Jeśli jednak ograniczasz porcje bo chcesz szybko schudnąć, w organizmie włącza się tryb oszczędzania energii, który utrudnia chudnięcie. Aby schudnąć trzeba jeść, aby podkręcić metabolizm trzeba jeść, dobrze skomponowane porcje posiłków. To stwierdzenie weź na serio choć przez wiele osób jest traktowane jako żart.

Dlaczego nie chudnę? gotowane warzywa

Chcesz schudnąć i do swojego jadłospisu włączyłaś warzywa ale jesz je głównie ugotowane? To, że jesz warzywa to dobrze. Potrzebne są również warzywa w postaci surowej. Gotowane warzywa mają zwykle wyższy indeks glikemiczny, co może utrudniać odchudzanie. Podczas gotowania zmniejsza się ilość niektórych składników odżywczych, których potrzebuje organizm. Zwiększ ilość surowych warzyw, najłatwiej to zrobić pijąc świeże soki wielowarzywne lub koktajle z rozdrobnionymi surowymi warzywami. Pamiętaj o dodawaniu zielonych liści (szpinak, jarmuż).

Dlaczego nie chudnę? za mało białka

Chcesz szybko schudnąć i wydaje Ci się, że warzywa i owoce wystarczą by osiągnąć cel. Niestety to kolejny często popełniany błąd. Warzywa (surowe i gotowane) są potrzebne i powinny stanowić przynajmniej połowę porcji Twojego posiłku. Jednak to białko przyspiesza przemianę materii, zmniejsza apetyt i pomaga budować mięśnie. A mięśnie jak wiadomo spalają kalorie. Włącz do jadłospisu mięso, ryby, jaja oraz warzywa strączkowe. Nie możesz funkcjonować wyłącznie na jogurcie i twarożku.

Dlaczego nie chudnę? za mało ruchu

Masz mało ruchu więc staraj się być bardziej aktywna. Ćwiczenia są niezbędne by schudnąć ale także by cieszyć się dobrym zdrowiem. Wiem że pomyślisz teraz: jak to połączyć z moją pracą? To nie muszą być intensywne ćwiczenia, każdy ruch jest ważny. Idź na spacer, wejdź po schodach, porozciągaj się rano i wieczorem. Spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej przed komputerem ale możesz zmniejszyć negatywne skutki do jakich to prowadzi. Przerywaj siedzenie i przynajmniej raz na godzinę wstań na chwilę i usiądź. Tylko tyle.

Dlaczego nie chudnę? za mało wody

Picie czystej wody pomaga schudnąć. Około 2/3 naszego organizmu to woda. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Woda pomaga dostarczać składniki odżywcze oraz tlen, pomaga w produkcji energii i nawilża stawy. Wpływa na prawidłową pracę układu wydalniczego, gdy nie pijesz wystarczającej ilości wody organizm nie ma jak wypukać toksycznych resztek przemiany materii a to zaburza proces trawienia. Organizm zwykle sygnalizuje braki przez pragnienie, suche usta, znużenie. Wówczas warto wypić szklankę wody.

Czy znalazłaś odpowiedź na pytanie dlaczego nie chudnę?

Mamy nadzieję, że stopniowo wprowadzisz te wskazówki w życie by stały się twoimi nawykami. Jeśli wolisz działania bardziej zdecydowane, możesz kompleksowo podejść do swojej sylwetki i zastosować rozwiązanie, które wprowadza zdrowe nawyki na co dzień, jednocześnie wspomagając układ trawienny suplementami diety.

dlaczego nie chudnę

24 dni, aby lepiej wyglądać i czuć się lepiej. To zorganizowany program FIT, który przywraca Twoje zdrowie na właściwe tory. Na początek Forever Clean 9 zestaw oczyszczający organizm, potem utrwalanie nawyków i budowanie sylwetki z Forever FIT 15.

Clean9 to skuteczny i łatwy w stosowaniu program oczyszczający. Trwa 9 dni. Oczyszczanie organizmu to fundament dobrego wyglądu i podstawa budowania zdrowych nawyków.

FIT 15 to program kontroli wagi, który pomoże Ci uzyskać trwałą zmianę sylwetki. Trwa 15-dni. Program F15 pomoże Ci utrwalić już osiągnięte efekty oraz odpowiednio kształtować sylwetkę.

więcej o programach Forever F.I.T. znajdziesz tutaj: zanim zaczniesz C9