Porządki przed świętami – zaplanuj swój detoks – oczyszczanie organizmu

Jesień to dobry czas na oczyszczanie organizmu z toksyn, jest jeszcze dużo warzyw i owoców, które stanowią podstawę wielu diet oczyszczających. Generalnie zmiana pór roku to dobry czas na oczyszczanie, stosownie do pory roku nosimy inne ubrania, inaczej się odżywiamy. Właśnie teraz warto zrobić porządki przed świętami – zaplanuj swój detoks – kurację oczyszczającą. Poczujesz się po niej lekka i szczuplejsza!

 

Po czym poznać, że jest potrzebne oczyszczanie?

Prawdopodobnie zadajesz sobie takie pytanie. Skąd masz wiedzieć czy w twoim organizmie jest nadmiar toksyn? Wygląd włosów, paznokci i skóry, poziom energii, nastrój oraz siła koncentracji  a także praca jelit mogą ci wiele powiedzieć… jeśli tylko zwracasz na to uwagę.

Zastanów się więc czy często czujesz przemęczenie? Może masz problemy z koncentracją lub zasypianiem? To pierwsze sygnały naszego organizmu.

Twoje paznokcie się łatwo łamią a włosy są matowe, twoja skóra nie wygląda zdrowo (masz wysypki, przebarwienia, trądzik)?

Masz bóle głowy, łatwo się denerwujesz, łatwo zapadasz na infekcje?

Masz problemy trawienne (wzdęcia, zaparcia, biegunki)?

Przeciążony toksynami organizm daje o tym znać na różne sposoby. Twoje ciało stale udziela ci wskazówek na temat tego jak działa na ciebie twój styl życia i sposób odżywiania.

 

Czym są toksyny  i skąd pochodzą?

Trujące substancje znajdują się wszędzie wokół nas zakłócając właściwe funkcjonowanie naszego organizmu. Występują w żywności i otoczeniu, wnikają przez skórę, płuca, układ pokarmowy, wdychamy je z powietrza i zjadamy w posiłkach. Co roku konsumujemy ok. 6 kg  dodatków do żywności. Oprócz tego, że toksyny przedostają się do naszego ciała z pożywienia, wody oraz środowiska, to także sami je wytwarzamy. Wolne rodniki to reaktywne cząsteczki, które w naturalny sposób występują w organizmie, ale mogą wymknąć się spod kontroli. Może ich być zbyt wiele lub mogą stać się toksyczne.

 

Co najbardziej nas truje?

Sztuczne dodatki do żywności – głównie konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty, wzmacniacze smaku.

Dioksyny i pestycydy – związki do zwalczania insektów i chwastów, przenikają do gleby a stamtąd do warzyw, owoców, które potem trafiają na nasze stoły lub są zjadane przez zwierzęta, które także trafiają na nasze stoły.

Związki metali ciężkich – przede wszystkim ołów, kadm, obecne w powietrzu.

Antybiotyki – choć nieocenione w zwalczaniu bakterii u ludzi i zwierząt to jednak przyjmowane często w zbyt dużych ilościach a jednocześnie mają fatalny wpływ na środowisko, zanieczyszczając wodę i glebę. Z jednej strony powoduje to, że bakterie uczą się radzić sobie z antybiotykami, z drugiej – zatruwają nasz organizm.

 

Naturalna obrona organizmu – jak organizm radzi sobie z tymi wszystkimi toksynami

Nasze ciała posiadają niezwykły wewnętrzny system odtruwania. Oczyszczanie z toksyn zachodzi przez cały czas i jest naturalnym procesem organizmu. Pierwszą linię obrony stanowi wątroba, odpowiedzialna za chemiczny rozkład wszystkiego, co przedostaje się do naszego ciała – nie tylko substancje chemiczne z jakimi mamy styczność, ale też wszystko co jemy. Wątroba ma za zadanie uporanie się z tym, co i w jaki sposób trafia do krwiobiegu, m.in. przekształca toksyczne substancje w bardziej bezpieczne związki, które mogą zostać usunięte, ale też umożliwia wchłanianie składników odżywczych.  Istotną rolę odgrywa też jelito grube – stanowi główną drogę eliminacji toksyn i innych odpadów. Nerki są odpowiedzialne za odfiltrowywanie szkodliwych substancji z krwi i wydalanie ich wraz z moczem.

Jeśli organizm jest przeciążony to traci swoją zdolność do skutecznego odtruwania a toksyny, które nie zostaną usunięte muszą się gdzieś podziać. Lokują się więc w naszych komórkach, wewnątrz narządów, w stawach, tkance tłuszczowej, jelitach, mózgu i płucach. Dlatego właśnie okresowe oczyszczanie organizmu jest tak ważne.  Zrób porządki przed świętami – zaplanuj swój detoks, ciału czasem trzeba pomóc. Podczas oczyszczania organizmu z toksyn możemy też zmniejszyć chroniczny stan zapalny. Zapalenie to naturalna obrona układu odpornościowego, w ten sposób organizm chroni się i leczy. Krótkotrwały to zdrowa reakcja organizmu, trwający długo i przewlekle prowadzi do poważnych chorób.

 

Kilkudniowy detoks

Istnieje wiele rodzajów programów oczyszczających organizm z toksyn. Jeśli jesteś osobą, która odżywia się przetworzonymi pokarmami, samo ich usunięcie z diety staje się rodzajem detoksu.

Warto jednak zastosować kompleksowe podejście i przeprowadzić  oczyszczanie organizmu naturalnymi preparatami Forever Clean9.  Takie oczyszczanie organizmu pozwoli odblokować i  oczyścić organizm z zalegających produktów przemiany materii i  toksyn, aby efektywniej wchłaniał substancje odżywcze i prawidłowo funkcjonował. Zestaw zawiera dokładny opis programu dzień po dniu, zestawy ćwiczeń, przepisy na posiłki. Program trwa 9 dni i przygotowuje organizm do trwałej kontroli wagi i zmiany stylu życia. Przeprowadzenie detoksu może przynieść długotrwałe korzyści, jeśli jest to początek skupienia się na zdrowym odżywianiu oraz wiąże się ze zmianą stylu życia.

Program bazuje na naturalnych produktach i jego podstawą jest aloe vera, zmiana sposobu myślenia o odżywianiu oraz odpowiednia ilość ruchu – w zestawie Clean9 jest pełna rozpiska – to Twój podręczny trener personalny.

 

Porządki przed świętami – zaplanuj swój detoks

Detoks przed świętami?

Podczas świątecznego ucztowania można sporo przytyć. Zrób porządki przed świętami – zaplanuj swój detoks, żeby rozkoszować się przysmakami bez wyrzutów sumienia i nie narażać organizmu na zakwaszenie, przygotuj się robiąc detoks. Takie oczyszczanie da świetne rezultaty. Detoks przed świętami ma tę zaletę, że ureguluje trawienie wpłynie korzystnie na wygląd skóry, włosów i paznokci. Poczujesz się lepiej i lżej i będziesz gotowa do świątecznego ucztowania.

 

Obawy związane z detoksem

Nie ma co się oszukiwać – nie można zniwelować codziennych zaniedbań dietetycznych jednorazowym detoksem. To co robimy przez kilka dni w roku, nie wystarczy na pozostałe miesiące kiedy prowadzimy niezdrowy tryb życia. Warto zrobić porządki przed świętami – zaplanuj swój detoks i oczyść organizm a podsumowując rok będzie można stwierdzić, że faktycznie zrobiliśmy coś w kwestii naprawy stanu zdrowia.

Jeśli masz obawy związane z rozpoczęciem programu oczyszczania – pamiętaj, że już wiesz, jak wpływa na ciebie obecna dieta. Czy masz nadwagę? Źle śpisz? Brakuje ci sił lub zmagasz się z problemami trawiennymi? Często odczuwasz bóle np. głowy, stawów? Jeśli tak to masz szansę to wszystko zmienić. To okazja do przekonania się jak nowy sposób odżywiania wpłynie na twoje zdrowie i codzienne samopoczucie! Zmienisz sposób myślenia o jedzeniu a także pozbędziesz się napadów głodu, zauważysz, że masz bardziej miękką i jasną skórę, więcej energii i coraz lepsze samopoczucie. A jeśli nie wiesz co to wszystko znaczy, wkrótce się dowiesz!