Pielęgnacja i odżywianie skóry

Pod koniec długiego dnia, spędzonego na intensywnej pracy lub zabawie, skóra może wyglądać szaro i być wysuszona. Ważna jest pielęgnacja i odżywianie skóry. W takiej sytuacji oczywistym rozwiązaniem jest głębokie oczyszczenie i nawilżenie, które przywróci skórze jej naturalną gładkość i świeży wygląd. Rozwiązaniem może być zastosowanie Maseczki Marine Mask – maska z algami, piękno z morskich głębin.

Pielęgnacja i odżywianie skóry – kosmetyki

Twoja cera pokocha unikalną jakość naturalnych składników zawartych w Forever Marine Mask!

Te składniki to:

 • Miąższ Aloe Vera (29%) – skuteczna substancja nawilżająca zawierająca polisacharydy. Właściwości nawilżające Aloe vera wspierają zawarte w nim aminokwasy, witaminy i składniki mineralne. Zawarte w aloesie saponiny działają oczyszczająco, natomiast silne właściwości penetracyjne lignin dbają o to by skóra przyswoiła wszystkie substancje odżywcze zawarte w Marine Mask. Zwiększają możliwość przenikania aminokwasów i białek w głąb skoty, gdzie pomagają odbudowywać kolagen i przywrócić komórkom sprężystość.
 •  Wyciąg z alg – obfituje w mikroelementy. Jeden z nich, miedź odgrywa ważną rolę w metabolizmie witaminy C i syntezie kolagenu. Algi zawierają aminokwasy i białka, które mają kluczowe znaczenie dla tworzenia się kolagenu, działają stymulująco, rewitalizująco, odżywczo i nawilżająco. Mają właściwości przeciwzapalne i dezynfekujące.
 •  Sole mineralne – kaolin bentonit, siarka. Kaolin (glinka porcelanowa) zawiera wiele minerałów, jest bardzo czysty i niezwykle wszechstronny. Ta  miękka  glinka jest ceniona ponieważ nie wysycha szybko i przyczynia się do głębokiego oczyszczenia skóry. Doskonała do skóry suchej oraz do zabiegów oczyszczających. Bentonit (montmorylonit) pozyskiwany jest e złóż pyłów wulkanicznych. Rewitalizuje komórki skóry, przyspiesza jej metabolizm oczyszcza ją oraz eliminuje toksyny. Siarka – pomaga niszczyć bakterie, tym samym przeciwdziała trądzikowi
 • Miód – to potężna, rozpuszczalna w wodzie substancja nawilżająca, która efektywnie utrzymuje nawilżenie by skóra była miękka. To substancja  odpowiednia do różnych typów cery. Struktura molekularna białek miodu jest podobna do tej jaką ma ludzka skóra, co wyjaśnia dlaczego może on być łatwo przez nią przyswajany, by uzupełniać substancje odżywcze i nawilżać ją. Naturalne aminokwasy w miodzie tworzą warstwę ochronną na naskórku, zapobiegając odwodnieniu,
 • Ogórek – ma wysoką zawartość witaminy C, która może działać ściągająco na pory, przywracać skórze miękkość i blask. Witamina C jest potężnym antyutleniaczem, który walczy z wolnymi rodnikami. Ułatwia tworzenie się kolagenu i dzięki temu opóźnia starzenie się skóry i zwiększa jej elastyczność.
 • Wodorosty – obfite w sole mineralne, pierwiastki śladowe, witaminy, polisacharydy, czyli substancje niezbędne by skora była zdrowa i promienna.
 • Gliceryna– badania wykazują, że obecność gliceryny w warstwie międzykomórkowej sprawia, że inne lipidy obecne w skórze lepiej wykonują swoje funkcje. Jest ona również silnie higroskopijna i pomaga w nawilżeniu skóry.

 Pielęgnacja i odżywianie skóry – zabieg pielęgnacyjny

Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem maski z algami Forever Marine Mask

 •  Umyj twarz mydłem aloesowym
 •  Wykonaj delikatny peeling Aloe scrub lub mleczko oczyszczająco- złuszczającą FDJ
 •  Delikatnie osusz twarz
 •  Ruchami ku górze i bokom nałóż obficie maseczkę na całą twarz i szyję, omijając okolice oczu.
 •  Pozostaw do wyschnięcia – ok. 15-20 minut
 •  Zmyj maseczkę ciepłą wodą lub usuń miękkim, jednorazowym ręcznikiem.

Możesz również wmasować w skórę kilka kropel Alpha-E Factor oraz R3 Factor. Dzięki temu cera będzie jedwabiście gładka  i miękka. W celu uzyskania najlepszych efektów stosuj co najmniej dwa razy w tygodniu.

Pielęgnacja i odżywianie skóry – właściwa dieta dla pięknej skóry

Zabiegi kosmetyczne to tylko jeden z elementów dbania o urodę i piękny wygląd. By cera była gładka i świeża niezbędne jest prawidłowe odżywianie i nawadnianie skóry.

Skóra jest odżywiana przez krew, która dostarcza jej substancji energetycznych, budulcowych i pomocniczych a więc jej wygląd zależy również od tego co dostarczamy organizmowi w codziennej diecie.

Pierwsze oznaki nieprawidłowego odżywiania i co za tym idzie starzenia się organizmu można zauważyć na podstawie zmian widocznych na skórze, która staje się wiotka, traci jędrność, a także pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Pogarsza się wygląd włosów i paznokci. W pierwszym odruchu sięgamy po kosmetyki do pielęgnacji ciała. Na skórę należy jednak oddziaływać nie tylko z zewnątrz, ale także a może nawet przede wszystkim od wewnątrz. Kosmetyki pielęgnacyjne stosowane bezpośrednio na powierzchnię skóry są ważne lecz nie wystarczą.

Ponieważ proces tworzenia nowych komórek skóry oraz jej regeneracja zachodzą każdego dnia nasza dieta powinna codziennie dostarczać witaminy, minerały i pierwiastki śladowe oraz składniki odżywcze, wówczas w połączeniu ze stosowaniem kosmetyków jest to kompleksowa pielęgnacja i odżywianie skóry.

Powinny to być odpowiednio dobrane witaminy i minerały m.in. witaminy A, z grupy B, C, E i D, sole mineralne, takie jak: cynk, żelazo, miedź i selen oraz aminokwasy.

Zadbaj o piękną skórę i pamiętaj o obu tych elementach a odpowiednie produkty znajdziesz na stronie sklepu www.ForeverSmart.pl