5 powodów by pić aloes Aloe vera

powodów by pić aloes jest oczywiście znacznie więcej. Aloes to roślina, o której mówi się dużo, a z uwagi na coraz to nowe odkrycia nauki poznajemy kolejne właściwości jakie posiada. Sok z aloesu w swoim składzie zawiera wiele dobroczynnych składników, które działają synergicznie na cały organizm.

Poznaj 5 powodów by pić aloes Aloe Vera

  1. Piękna skóra

Aloes jest najbardziej znany jako roślina od oparzeń i słynie ze swoich właściwości łagodzących, ściągających i przeciwbólowych. Zwykle jest stosowany zewnętrznie na wszelkie uszkodzenia skóry, ukąszenia owadów, niewielkie rany i otarcia oraz przy łagodzeniu dolegliwości osób z problemami alergicznymi. Jednym z 5 powodów by pić aloes aloe vera jest piękna skóra. Jednak samych powodów by pić aloes a nie tylko stosować go zewnętrznie jest bardzo wiele. Aloes ma m.in. działanie rozszerzające naczynia włosowate, dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona i odżywiona. Dodatkowo dzięki zawartości mukopolisacharydów ma także zdolność wiązania wody w głębszych warstwach skóry, tym samym działanie odmładzające dla skóry jest istotne. Aminokwasy, witaminy, minerały oraz biostymulatory zawarte w naturalnym i bioaktywnym soku z aloesu do picia pobudzają regenerację głębszych warstw skóry, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra jest bardziej elastyczna i napięta, co zapobiega powstawaniu zmarszczek i zmniejsza widoczność już istniejących. Aloes stosowany regularnie wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia wygląd skóry i przeciwdziała efektom starzenia. Dla zachowania pięknej i zdrowej skóry polecamy szczególnie aloes do picia z brzoskwiniami Forever Aloe Peaches.

  1. Ochrona przed wolnymi rodnikami

Wolne rodniki są odpowiedzialne za proces starzenia się organizmu. Są to wolne elektrony tlenu (cząsteczki ujemne), które powstają m.in. w wyniku procesów metabolicznych. Wolne rodniki w nadmiarze jednak szkodzą ponieważ dążąc do połączenia z cząsteczkami dodatnimi powodują utlenianie i uszkadzają strukturę błony komórkowej. Ich powstawaniu sprzyjają także stres, zanieczyszczenie powietrza, zła dieta. Najskuteczniejsze przeciwutleniacze to tzw. witaminy młodości czyli witamina A, E i C, beta-karoten oraz polifenole. Aloes do picia zawiera je wszystkie a dodatkowo także witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B12, kwas foliowy oraz niacyna) oraz wiele innych cennych składników, które działają synergicznie i powinny być uzupełniane w codziennej diecie. To jeden z 5 powodów by pić aloes. Zawarte w nim składniki działają wspólnie jako całość dzięki temu aloe vera naturalnie chroni organizm przed utleniaczami. Pij regularnie aloe vera gel.

  1. Uzupełnienie składników mineralnych

Większość z nas wie, że dla utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej konieczne jest uzupełnianie wraz z dietą naturalnych  witamin i składników mineralnych.  Aloe Vera zawiera składniki mineralne, są wśród nich: sód, potas ,wapń, cynk, żelazo, chrom, magnez, mangan, miedź. Aloes ma w swoim składzie także podstawowe aminokwasy i wiele substancji odżywczych – w sumie ponad 200 różnych składników aktywnych. Takie bogactwo składników powoduje, że Miąższu Aloe Vera to jeden z najlepszych suplementów diety. To jeden z 5 powodów by pić aloes. To naturalny i zdrowy sposób na uzupełnienie niezbędnych składników by organizm mógł prawidłowo funkcjonować.

  1. Kontrola wagi

Nasza codzienna dieta zawiera wiele niepożądanych substancji, które mogą negatywnie wpływać na nasze jelita i cały układ trawienny. Mogą one powodować wiele dolegliwości nie tylko trawiennych, ale także wzrost wagi, ospałość i wyczerpanie. Aloes do picia wspomaga perystaltykę jelit i przywraca naturalną florę bakteryjną. Aloe Vera ma naturalne właściwości oczyszczające. Korzystnie wpływa na prawidłowe trawienie i efektywne przyswajanie protein oraz redukcję nadmiernej ilości niepożądanych bakterii i drożdży. W naturalny sposób pomaga przywrócić równowagę w organizmie i prawidłowe funkcjonowanie jelit a tym samym sprzyja zachowaniu prawidłowej wagi ciała. Dobrze funkcjonujący układ trawienny sprawia, że substancje odżywcze zawarte w naszym pożywieniu są lepiej przyswajane i transportowane do krwiobiegu a toksyny usuwane. Regularnie stosowany Miąższ Aloe Vera w sposób naturalny pozwala organizmowi oczyszczać układ trawienny.

Kontrola wagi i utrzymanie zdrowej sylwetki to jeden z 5 powodów by pić aloes – dobrym rozwiązaniem jest okresowe stosowanie kuracji oczyszczającej Clean 9. Taki zdrowy i naturalny detoks organizmu pozwala na przywrócenie prawidłowego działania naturalnych mechanizmów organizmu i dobre samopoczucie i większy poziom energii.

  1. Sprawne stawy i mięśnie

Aloes zawiera naturalne substancje działające przeciwzapalnie bez efektów ubocznych dlatego może wspierać prawidłowe funkcjonowanie stawów i mięśni.

Substancje te zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych lub minimalizują te już istniejące. Aloes koi i łagodzi bóle, poprawia ruchomość stawów i zapobiega ich sztywnieniu. Najlepiej stosować go profilaktycznie. Aloes może być stosowany w przypadku bólu mięśni i stawów, RZS, nerwobólach.

W składzie aloesu znajdziemy zarówno substancje działające przeciwbólowo (lupelol czyli naturalny kwas salicylowy), jak i substancje o działaniu przeciwzapalnym (beta- sitosterole i kampesterol) oraz o działaniu przeciwbakteryjnym (np. związki siarkowe). Dla osób, które chcą zachować sprawne ruchowo i elastyczne stawy polecamy miąższ aloesowy Forever Freedom – jest to Aloe vera z glukozaminą i chondroityną oraz MSM.

 

5 powodów by pić aloes Aloe vera

Wiele źródeł podaje jako ostrzeżenie, że Aloes działa silnie przeczyszczająco. Dlatego bardzo ważne jest, by aloes do picia  pochodził ze sprawdzonego źródła oraz nie był przygotowany z całego liścia.  To w skórce liścia aloesu znajdują się substancje, które mogą działać przeczyszczająco (aloina i emodyna) i dlatego skóra liścia jest wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym do produkcji tabletek przeczyszczających.

Jaki aloes do picia wybrać?

Największym plantatorem aloesu i jednocześnie wytwórcą naturalnych suplementów diety oraz kosmetyków aloesowych jest Forever Living Products. Firma działa zgodnie z zasadą od rośliny do produktu. Aloes do picia Forever to miąższ z wewnątrz liścia. Jest starannie oczyszczony z zewnętrznej skórki. Produkty Forever spełniają wszystkie surowe wymogi jakościowe. Dotyczą one zwartości i kompozycji składników oraz czystości wymagane by posługiwać się certyfikatem IASC (Międzynarodowej Rady ds. Aloesu). Jednym z 5 powodów by pić aloes Aloe vera jest jakość aloesu do picia Forever gwarantowana międzynarodowymi certyfikatami.

Przeczytaj dodatkowe informacje

Miąższ aloesowy do picia

Aloes – skład liścia aloesu

10 powodów, aby pić aloe vera